• ענת קדם

רוצה להצטרף אלינו ל"קומזיץ" הקרוב ?


אז גם אם אין אש - יש אש ! לפחות אש של תשוקה ועשייה. אז רק רצינו רגע להזמין אתכם ל"קומזיץ" הבא שלנו (אחרי שכבר ערכנו כמה וכמה בשבועות האחרונים אם כבר השבוע ציינו את ל"ג בעומר נטול להבות.


כנס קוד פתוח השלישי 2020 נוצר כהתארגנות עצמית של א.נשים ליצירת מרחב לחקירה ולהעמקה בגישות ופרקטיקות דיאלוגיות והשתתפותיות. בדרך לכנס השלישי אותגרנו על ידי הקורונה. כשהבנו שבמאי לא נוכל לקיים כנס כהלכתו, חיפשנו דרך לשמר את האנרגיה והסקרנות שהתעוררו עם פרסום הכנס. רבים רצו לדעת עוד על מנהיגות השתתפותית, על פיתוח קהילות ועל חדשנות ארגונית. העולם סביב שקק ומשהו באוויר בישר על ימים חדשים.


המציאות, עלתה על כל דמיון והשיבוש אשר מהווה את שדה המשחקים של העולם ההשתתפותי הכה בנו במלוא עוצמתו. השאלה שהעסיקה אותנו , כצוות היגוי, עם צאתנו לדרך, היתה רלוונטית מתמיד. איך נחולל תהליכים פורצי דרך בזמנים של אי ודאות?

בחרנו להמשיך בתנועה, אך במקום לעסוק בשאלה הגדולה הזו, בחרנו לפרק אותה למרכיביה השונים והמגוונים ולחקור אותה דרך יצירת מפגשים קצרים בזום המזמנים למידה ופעולה . למפגשים האלה קראנו ”קומזיצים“.

קומזיץ - כי זו התכנסות פשוטה, שאינה דורשת הכנות ממושכות. היא מזמנת חברותא ומעגל שיח ומזמינה לחשיבה ועשייה משותפת. קומזיץ, כי שם מתהווים דברים סביב האש הבוערת כשהלבבות פתוחים. עד כה, היו לנו כבר 3 קומזיצים כאלו. שניים התארגנו על ידי חברים בצוות ההיגוי ואחד על ידי א.נשים שההשתתפות שלהם במפגש הקומזיץ הראשון, הציתה בהם תשוקה לחקור נושא שעלה ממנו.


צילום מסך מתוך אחד ה"קומזיצים"


לאור התגובות החמות שעלו מתוצרי המפגשים ופניות נוספות שעלו ,אנו שבים ומזמינים אתכם לזמן קומזיץ או להצטרף לאלו שכבר מתהווים סביב שאלה שמעסיקה אתכם במציאות הנוכחית של אי וודאות והשתנות. אנחנו, צוות ההיגוי, נהייה פה כדי לכוון, לסייע ולתמוך.

כדי ליצור עוגנים, הגדרנו יחד קווים מנחים עבור כל מי שנפשו חפצה בהקמת "קומזיץ" כזה: * מונע מתשוקה ואחריות * יזום, מעוצב ומנוהל על ידי צוות ובהשתתפות (לפחות) אחד מחברי צוות ההיגוי * מזמן חקירה משותפת באמצעות שאלה מחוללת * מונחה מתוך תפיסת עולם דיאלוגית ומתודולוגיות השתתפותיות * מזמן, מנכיח ומוקיר את מגוון הקולות * מתבצע בו אסיף של חוכמת הרבים, אשר מופץ לכלל המשתתפים ולשדה ההשתתפותי כולו

אם בוערת בכם שאלה, אם יש נושא שאתם רוצים לחקור עם א.נשים שונים ומגוונים, אם אהבתם את הפורמט שיצרנו וגם אם תרצו להציע פורמט אחר משלכם, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר. *הקומזיץ הבא שלנו יתקיים ביום שני 25/5/20 בשעות 16:00-18:00* נושא המפגש ולינק להרשמה ישלחו בשבוע הבא, בינתיים שימרו את הזמן.

איסוף גרפי ע"י מאיה רימר